Mercedes sjell kamionin e parë plotësisht elektrik (VIDEO)
Mercedes Urban eTruck Concept është automjet komercial me sistemin elektrik të tërheqjes, i cili premierën do ta ketë në panairin e automjeteve komerciale të sivjetmë në Hanover, Gjermani.

Ky koncept vjen me disa motorë elektrikë me kapacitet në total prej 250 kW/ 335 kuajfuqi, që do të thotë se me vetëm një mbushje të baterisë nga litium-jon (212 kWh) mund të udhëtojë deri në 200 kilometra.

Interieri i Urban eTruck karakterizohet me ekran 12.3-inç i cili ofron informata që kanë të bëjnë me navigacion, shpejtësinë e veturës, baterinë etj.

Për më tepër shikoni videot e mësipërme, si dhe prezantimin e drejtpërdrejtë të veturave komerciale të Mercedesit për panairinHanover. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2016, ora 21:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori