Mercedes vjen me “bishën” e re, kësaj radhe elektrike (FOTO LAJM)

Mercedes vjen me VISION EQS. Ajo është makina e re elektrike, e cila vjen pas EQC SUV dhe furgoni EQV.

Para se ta shfaqë në tërësi, këtë model që është i ngjashëm me S-Class dhe do të rivalizojë me sedanin elektrik Porsche Taycan, Mercedes ka treguar disa pjesë të kësaj makine.

Mercedes-Benz VISION EQS tërësisht elektrik, shfaqet më dhjetë shtator” thuhet shkurt krahas imazheve të shpërndara nga gjigandi i makinave.
Shtuar më 09/09/2019, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori