Mercedes-Benz me makinė tėrėsisht tė re (FOTO LAJM)

Së fundmi, Mercedes-Benz mori pjesë në një sfidë projektimi të quajtur Konkursi i Dizajnimit Los Anxhelos 2012. Qëllimi i projektimit ishte dizajnimi i një automjeti për policinë rrugore amerikane për vitin 2025.
Pëlqej
Mercedes Ener-G-Force
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sė fundmi, Mercedes-Benz mori pjesė nė njė sfidė projektimi tė quajtur Konkursi i Dizajnimit Los Anxhelos 2012. Qėllimi i projektimit ishte dizajnimi i njė automjeti pėr policinė rrugore amerikane pėr vitin 2025. Me sa duket, ideja e sė ardhmes pėr Mercedes-Benz-in ėshtė mė shumė se njė e ardhme post-apokaliptike, sepse koncepti i makinės ėshtė njė 4 x 4 masive, shkruan krokodili.com.

Automjeti quhet Ener-G-Force dhe Mercedes thotė se automjeti ėshtė projektuar pėr rrugė me trafik tė madh, qė monitorohet nė mėnyrė elektronike, pėr njė popullsi mė tė madhe dhe pėr t’u pėrballur me ndryshimet nė sjelljen e njeriut. Mercedesi mendon se aktivitetet nė natyrė do tė dominojnė kohėn e lirė dhe pėr kėtė arsye, njė mjet pėr oficerėt e policisė e aftė pėr tė udhėtuar nė tė gjitha sipėrfaqet ėshtė e nevojshme.

Makina koncept u frymėzua nga G Class.

Makina ka rrota 50 cm dhe nė pjesėn e pasme tė automjetit ndodhet njė kuti projektuar pėr tė mbajtur njė shumėllojshmėri pajisjesh, pa pasur nevojė pėr tė hapur derėn e pasme. Makina ka katėr motorė elektrikė nė secilėn rrotė. Shanset qė kjo makinė tė shkojė pėr prodhim praktikisht nuk ekzistojnė, por ėshtė mahnitėse tė shohėsh njė makinė kaq interesante.
Shtuar më 19/11/2012, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.