Makinat Mercedes më të popullarizuara në histori (FOTO LAJM)

Mercedes Benz padyshim është makina më e preferuar në histori. Në këtë fotogaleri do të keni mundësinë të shihni 10 modelet më të preferuara të ksaëj Marel. Makina në foto: Mercedes Benz Geländewagen (G-Class) e vitit 1979
Mercedes Benz 540 K Special
Marka gjermane e makinave Mercedes, gjatë historisë ka prodhuar me qindra modele të ndryshme dhe të gjitha janë përfolur gjatë për fuinë, sigurinë dhe komoditetin që ofrojnë.

Por disa prej tyre, janë veçuar duke u bërë modelet më te preferuara të kohës.

Në fotogalerinë e mësipërme mund të shihni 10 modelet më të preferuara në historinë e Mercedes Benz, kompani kjo e themelur në vitin 1886 nga Karl Benz dhe Gottlieb Daimler. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2012, ora 17:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori