Lamborghini feston 50-vjetorin me një supermakinë (FOTO-LAJM)

Në mes të kaluarën dhe të ardhmen Lamborghini feston këtë vit 50 vjetorin e saj. Me këtë rast kompania e prodhimit të makinave ka prezantuar në Kinë moedlin e fundit Aventador LP 720-4">720-4.

Si ky model do të prodhohen 100 copë në të gjithë botën. Me motorrin e saj V12 me 6,5 litra dhe me 20 CV fuqi më shumë se Aventador, kjo seri speciale arrin të nxjerrë 350 km/h. /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2013, ora 11:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori