Ky motor më shumë i ngjan një helikopteri (FOTO LAJM)

Dodge Tomahawk V10 Superbike quhet motoçikleta që e shihni në fotografiqë për nga karakteristikat dhe çmimi, më shumë ngjan me një helikopter se sa me një motor.
Pëlqej
Dodge Tomahawk V10 Superbike
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Dodge Tomahawk V10 Superbike quhet motoçikleta që e shihni në fotografiqë për nga karakteristikat dhe çmimi, më shumë ngjan me një helikopter se sa me një motor.

Kjo motoçikletë 750 kilogramëshe ka një motor 10 cilindrik me 8277 cc dhe 500 kuaj fuqi ndërsa arrin shpejtësinë deri në 672 km/h.

Dodge Tomahawk V10 Superbike arrin shpejtësinë 100 km/h për vetëm 2.5 sekonda.

Çmimi në katalog i këtij super-motori është 550.000 dollarë.

Shikoni fotografitë e Dodge Tomahawk V10 Superbike. /albeu.com/
Shtuar më 30/11/2012, ora 18:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit