Ky është i vetmi model i Ferrarit me ngjyrë portokalli (FOTO LAJM)

Pëlqej
Shumica e veturave të prodhuesit italian Ferrari kanë ngjyrë të kuqe, duke mos munguar as nuancat e zakonshme të saj të cilat kërkohen nga blerësi.


Derisa është ndaluar rreptësishtë përdorimi i ngjyrës rozë, deri tash është lejuar vetëm një makinë të jetë portokalli, transmeton Telegrafi.

Duke pasë parasysh veçantinë dhe faktin që është shumë i ruajtur dhe në gjendje të mirë, vetura është nxjerr në shitje për 3.7 milionë dollarë.

Me 6.0-litra V12 që arrin 660 kuajfuqi, ky Ferrari do të jetë shumë i kërkuar nga koleksionistët.
Shtuar më 15/05/2017, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori