Ky Bugatti Veyron është shumë i veçantë (FOTO LAJM)

E njohur me makinat më të shpejta dhe të shtrenjta, Bugatti këtë herë ka prodhuar një super makinë tjetër.
Pëlqej
Bugatti Veyron
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
E njohur me makinat më të shpejta dhe të shtrenjta, Bugatti këtë herë ka prodhuar një super makinë tjetër.

Dizajni i modelit të ri të Bugatti Veyron, nga e cila është prodhuar vetëm një copë, është bërë në një mënyrë krejt origjinale duke zbukuruar veshjen e jashtme të makinës me ekuacionet e përdorura gjatë prodhimit të saj.

Modeli 16.4 i Bugatti Veyron ka shpejtësi prej 431 km/h.

Shikoni më sipër fotogalerinë. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2012, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian