Ky Bugatti Veyron ėshtė shumė i veēantė (FOTO LAJM)

E njohur me makinat më të shpejta dhe të shtrenjta, Bugatti këtë herë ka prodhuar një super makinë tjetër.
Pëlqej
Bugatti Veyron
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
E njohur me makinat mė tė shpejta dhe tė shtrenjta, Bugatti kėtė herė ka prodhuar njė super makinė tjetėr.

Dizajni i modelit tė ri tė Bugatti Veyron, nga e cila ėshtė prodhuar vetėm njė copė, ėshtė bėrė nė njė mėnyrė krejt origjinale duke zbukuruar veshjen e jashtme tė makinės me ekuacionet e pėrdorura gjatė prodhimit tė saj.

Modeli 16.4 i Bugatti Veyron ka shpejtėsi prej 431 km/h.

Shikoni mė sipėr fotogalerinė. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2012, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.