Jeep do të prodhojë modelin SUV më të shpejtë ndonjëherë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kompania Jeep ka bërë të ditur se më 2018, do ta lansojë modelin Grand Cherokee Trackhow që ka 707 kuajfuqi.

Makina që shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3.5 sekonda, ka shpejtësi maksimale prej 290 km/h.

Në këtë formë, ky SUV është më i shpejti që është prodhuar ndonjëherë.

Fuqia në lëvizje, i vjen nga motori 6.2-litra V8, pesha e lehtë e konstruktit dhe aerodinamika e lartë, transmeton Telegrafi.

Modelin Trackhow që është shumë efikas edhe në terrene të vështira mund ta shohim brenda këtyre ditëve në New York Auto Show.
Shtuar më 11/04/2017, ora 08:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së