Jaguar prezanton makinën më të re,SUV F-Pace
Pëlqej
Jaguar ka njoftuar zyrtarisht në një ngjarje në Mumbai se makina SUV F-Pace është gati të hidhet në tregun Indian me një çmim i cili fillon në 68.40 Rs .

Jaguar ofron dy opsione motorësh diesel, duke përfshirë një 2 litërsh INGENIUM, e cila mund të arrij 0-100 km / h në 8.7 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej mbi 200 km / h.

Mundësia e dytë është një motor V6 3.0 litra që mund të shkojnë 0-100 km / h në vetëm 6.2 sekonda me një shpejtësi maksimale prej 241 km / h. Të dy modelet do të vijë me një 8-shpejtësi ZF transmision automatik dhe AWD. Një model benzine 2-litër pritet të arrijë vitin e ardhshëm në shkurt e do të prodhojë 240bhp./albeu.com/

Burimi Krokodili.al
Shtuar më 23/10/2016, ora 11:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori