Ja si duket Peugeot 3008 GT (FOTO LAJM)

Peugeot së fundmi ka prezantuar një model të ri të 3008">3008 SUV. Peugeot 3008">3008 GT është modelisportiv në vargun e modeleve të 3008">3008 SUV, i cili vjen me shumë përditësime e me tipare më sportive se modeli standard.

Makina është e pajisur me ka motorin 2.0 litërsh BlueHDi 180 (Stop&Start) EAT6 me gjashtë shpejtësi automatike, i cili ofron një nivel të lartë të performancës.

Nën linjën GT, vetura ka edhe një model tjetër të motorit, që thuhet se është më sportiv. Peugeot 3008">3008 SUV, GL line dhe versioni GT, do të mund të porositen nga kjo kompani që nga nëntori i këtij viti, ndërsa çmimi i tyre ende nuk është zbuluar. /albeu.com/

Shtuar më 18/06/2016, ora 16:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori