Ja sa kushton Audi R8 Plus (FOTO LAJM)

Audi ka prezantuar gjeneratën e re të Audi R8 ku nga 0-100 km/h arrin për 3.2 sekonda, ndërsa shpejtësinë maksimale e arrin në 330 km/h.

Audi R8 vjen me kabinë virtuale, e cila përdor një ekran 12.3 inç, si dhe një vend të përshtatshëm matës për të transmetuar informacione përkatëse të shoferit.

Shitja e R8 V10 do të fillojë me një çmim prej 164,150 dollarësh, ndërsa modeli R8 V10 Plus i cili prodhon 610 kuaj fuqi do të ketë një çmim prej 191,150 dollarë. /albeu.com/

Shtuar më 26/01/2016, ora 15:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori