Ja me kë do të mburret Maserati në të ardhmen (FOTO-LAJM)

Maserati ka nisur të punojë për të sjellë në treg modelin e ri Alfieri. Sipas drejtorit ekzekutiv i Fiat Chrysler, Sergioe Marchionne, prodhimi i këtij modeli do të jetë i bazuar në platformën e njëjtë sikurse Quattroporte dhe Ghibli.

Poshtë kofanos së kësaj makine do të jetë motori me 3.0 litra V6 që prodhon plot 330 kuaj fuqi. Makina do të dalë në treg me çmim fillestar prej 100 mijë dollarësh. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2014, ora 11:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori