Ja makina e re Audi RS5 Cabrio (FOTO LAJM)

Kompania “Audi” e prezantoi versionin Cabrio të modelit RS5.
Pëlqej
Audi RS5 Cabrio
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kompania “Audi” e prezantoi versionin Cabrio tė modelit RS5, i cili nė sallonin e automobilave nė Paris nė fund tė kėtij muaji do t’i prezantohet edhe opinionit tė gjerė.

Bėhet fjalė pėr modelin i cili gjithsesi nė masė tė madhe paraqet vazhdimėsinė e coupe-s standarde, por kjo assesi nuk e zvogėlon atraktivitetin e tij.

Dallimi kryesor me coupe-n ėshtė kulmi palosės, i cili mund tė paloset, pėrkatėsisht ngrihet pėr 15 sekonda. Enterieri si ėshtė pritur nė tėrėsi ėshtė identik me coupe, me disa detaje tė vogla dalluese tė cilat nuk bien aspak nė sy. Vlen tė pėrmendet qė vendosja e kulmit palosės dhe tė gjitha atyre qė e pėrcjellin e ngriti masėn e automobilit pėr rreth 200 kilogramė dhe njėherėsh zvogėloi vėllimin e bagazhit pėr rreth 60 litra. Motorika e kėsaj veture nuk ėshtė ndryshuar.

Kėtu edhe mė tutje ėshtė motori 4.2-litra V8 me forcėn prej 450 kuaj fuqi dhe momentin mė tė madh rrotullues prej 430 Nm. Nė mėnyrė standarde ėshtė i pajisur me ndėrruesin me shtatė shpejtėsi S-tronic dhe quattro sistemin i cili forcėn e lartpėrmendur dhe momentin do ta transmetojė nė tė gjitha rrotat qė kanė dimensionet 19 inē. Kėtij automobili pėr pėrshpejtimin deri nė 100 km/h do t’i duhen 4.9 sekonda, derisa shpejtėsia mė e madhe elektronike i ėshtė ndalur nė 250 km/h. Shitja e Audi RS5 Cabrio do tė nisė nė fillim tė vitit tė ardhėm, ndėrsa nė Gjermani ēmimi i tij do tė jetė nga 88.500 euro. /zeri/
Shtuar më 22/09/2012, ora 13:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.