Honda prezanton makinën sportive NSX (FOTO LAJM)

Hondas ka prezantuar zyrtarisht makinën e saj më të fundit NSX. NSX është një makinë sportive, si Porsche 911 Turbo, Ferrari 458 Italia dhe Audi R8 V10.

Honda NSX ka motor benzine V6 me dy turbo-mbushës, me 550 kuaj fuqi, si dhe tre elektromotorë, njëri për tërheqje me rrotat e pasme, ndërsa dy të tjerët janë të vendosur në boshtin e përparmë.

Pritet që makina të dalë në treg vitin që vjen. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2015, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori