E pabesueshme, shikoni se si piloti automatik i kësaj makine parashikon aksidentin (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Jemi në periudhën kur teknologjia ka arritur majat e saj, aq sa një aksident mund të parashikohet të paktën një ose dy sekonda para se të ndodhë.

Në videon e mësipërme shihet se si autopiloti i një makine elektrike Tesla parashikoi një sekond para se të ndodhte përplasjen e dy makinave para saj duke sinjalizuar shoferin ndërkohë që automatikisht ndërhyri për të ulur shpejtësinë e makinës.

Pavarësisht përplasjes së fortë, mësohet se fatmirësisht nuk pati asnjë viktimë nga aksidenti në fjalë. /Albeu.com/

Shtuar më 29/12/2016, ora 14:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}