Dhjetë makina ëndrrash (FOTO-LAJM)

1. BUICK RIVIERA
Çdo vit prodhuesit e makinave dhe projektuesit e tyre prezantojnë para publikut koncept-modelet e fundit të tyre. Shumë pak prej këtyre automjeteve kanë dalë në treg, por për disa prej tyre ka nisur puna për prodhim edhe pse do të duhet disa kohë që ti shohim në rrugë.

Shpesh teknologjia dhe elemente të dizajnit të përdorura në makinat koncept janë miratuar edhe për përdorim në automjetet që në të vërtetë e bëjnë atë më unike dhe më të bukur. Shpesh këto modele janë krijuar nga vetë kompanitë e mëdha të prodhimit të automjeteve por ka edhe nga ato të cilat janë krijuar dizajner të apasionuar pas makinave.

Portali albeu.com ju prezanton dhjetë makinat- koncept të prezantuara vitet e fundit. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2014, ora 17:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori