Del në ankand makina Fiesta e vitit 1978, por që nuk u përdor asnjëherë (FOTO LAJM)

Kjo makinë Ford Fiesta që shihni në foto u prodhua në vitin 1978, por asnjëherë nuk u përdor në rrugë.

Mësohet se makina është nxjerrë sëfundmi në ankand për shitje me një çmim fillestar prej 8 500 paund.

Bëhet fjalë për modelin MkI Fiesta me motor prej 957 ç që ishte ekspozuar në muzeun e shkencës në Londër që nga viti 1980 deri më 2017, dhe që asnjëherë nuk kishte dalë në rrugë për një xhiro.

Makina shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 18 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 135 kilometra në orë.
Shtuar më 25/01/2019, ora 10:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori