Bentley Continental
Bentley Continental
Bentley">Bentley Continental është në pritje për një rifreskim te madh për te bere nje auto luksoze, dhe edhe pse seri e re e modeleve kontinentale është ende rreth dy vjet jashtë, disa hollësi mbi modelin e ardhshme Bentley">Bentley kanë goditur tashmë Web.

Design-i mençur, kontinentali i ardhshem nuk duhet të jete shumë larg nga modeli aktual, edhe pse makina e re duhet të ketë një siluetë slipperier.

Bentley">Bentley kontinental do të vazhdojë të përdorë W12 e saj të njohur. Ajo do të kontrollojë në të 580 kuaj-fuqi, me variante Speed qe i shohim ne një përplasje për 650 kuaj-fuqi. Një transmetimi prej tetë-shpejtësi do të merret me detyrat e zhvendosur.

Bentley">Bentley zbuloi të parë versionin e saj të gjelbër e Kontinental në Gjenevë 2009 Motor Show, me atë temë të ngjarë të vazhdojnë për në makinën tjetër-gen. Bentley">Bentley thuhet se është duke shqyrtuar idenë e një Continental diesel powered me rreth 375 kuaj-fuqi dhe 590 lb-ft dhe madje edhe një plug-in version hibride është nën shqyrtim.

Presin Coupe kontinental të godasë në treg në 2011, me versionin sedan përkulur një vit më vonë. Një model të konvertueshme duhet të bëjë një pamje në 2013, e ndjekur nga versionet Speed deri në vitin 2015.

Vlera varion nga 183,000$-231,000$
Shtuar më 05/10/2010, ora 18:15
Tage: Bentley

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori