Batmobile bėhet realitet, ja fotografitė (FOTO LAJM)

Njëra ndër makinat më të famshme të filmave, ajo e filmit Batman e njohur si Batmobile tashmë është realitet.
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njėra ndėr makinat mė tė famshme tė filmave, ajo e filmit Batman e njohur si Batmobile tashmė ėshtė realitet.

Makina e cila ėshtė dizenjuar duke u frymėzuar nga Formula 1, kushton 620,000 dollarė dhe i ngjan shumė makinės nė filmin e Batman.

Batmobile ėshtė e gjėrė 3,15 metra dhe e gjėrė 4,5 metra ndėrsa lartėsia arrin nė 1,5 metra.

Makina me 6 rrota peshon 2,5 ton.

Batmobile mund tė hidhet nga 1,2 deri nė 1,8 metra lartėsi ndėrsa nė prova ėshtė parė qė tė hidhet deri nė 18 metra distancė.

Shikoni fotografitė. /albeu.com/
Shtuar më 02/12/2012, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu