Batmobile bëhet realitet, ja fotografitë (FOTO LAJM)

Njëra ndër makinat më të famshme të filmave, ajo e filmit Batman e njohur si Batmobile tashmë është realitet.
Pëlqej
Njëra ndër makinat më të famshme të filmave, ajo e filmit Batman e njohur si Batmobile tashmë është realitet.

Makina e cila është dizenjuar duke u frymëzuar nga Formula 1, kushton 620,000 dollarë dhe i ngjan shumë makinës në filmin e Batman.

Batmobile është e gjërë 3,15 metra dhe e gjërë 4,5 metra ndërsa lartësia arrin në 1,5 metra.

Makina me 6 rrota peshon 2,5 ton.

Batmobile mund të hidhet nga 1,2 deri në 1,8 metra lartësi ndërsa në prova është parë që të hidhet deri në 18 metra distancë.

Shikoni fotografitë. /albeu.com/
Shtuar më 02/12/2012, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori