Audi prezanton modelin Audi A3 Sportback (FOTO LAJM)

“Audi” pak para panairit të automobilave në Paris ka prezantuar dy modelet e reja të saj, versioni Sportback i modelit A3 si dhe versioni S3 i cili do t’i ketë 300 KF.
Audi” pak para panairit të automobilave në Paris ka prezantuar dy modelet e reja të saj, versioni Sportback i modelit A3 si dhe versioni S3 i cili do t’i ketë 300 KF.

Audi A3 Sportback i ri peshon 90 kilogramë më pask se versioni i mëparshëm.

Në dispozicion janë makinat me motor 1.2, 1.4 dhe 1.8 TFSI me benzinë dhe 1.6 dhe 2.0 TDI me naftë.

Shitja e modelit të ri A3 Sportback do të fillojë menjëherë pas premierës së tij në panairin e automobilave në Paris.
Shtuar më 26/09/2012, ora 14:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori