Audi blen Ducatin
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ducati tashmë flet gjermanisht. Skuadra italiane me seli në Borgo Panigale ka një padron të ri, dhe ai është Audi. Padroni i ekipit të MotoGP, Bonomi ka arritur një akord me shoqërinë e prodhimit të makinave gjermane mbi bazën e 860 milionë Eurove të cilave i korrespondojnë 80% të aksioneve të markës bolonjeze.

Ndërkohë pjesa e mbetur e aksioneve të cilat janë 20%, do të mbetet në duart e Bonomi. Zyrtarizimi i marrëveshjes do të bëhet në një ceremoni të enjten por të jetë dhe asambleja e aksionerëve.

Ferdinand Piech 75 vjec, është pronari i ri i Ducatit dhe zotëron gjithashtu kompanitë Audi, Volkswagen dhe është i apasionuar pas dy rrotave. Marka italiane e MotoGP kështu hyn në familjet që janë pjesë e elitës së motorëve: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Mani, Scania. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2012, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian