Audi blen Ducatin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ducati tashmė flet gjermanisht. Skuadra italiane me seli nė Borgo Panigale ka njė padron tė ri, dhe ai ėshtė Audi. Padroni i ekipit tė MotoGP, Bonomi ka arritur njė akord me shoqėrinė e prodhimit tė makinave gjermane mbi bazėn e 860 milionė Eurove tė cilave i korrespondojnė 80% tė aksioneve tė markės bolonjeze.

Ndėrkohė pjesa e mbetur e aksioneve tė cilat janė 20%, do tė mbetet nė duart e Bonomi. Zyrtarizimi i marrėveshjes do tė bėhet nė njė ceremoni tė enjten por tė jetė dhe asambleja e aksionerėve.

Ferdinand Piech 75 vjec, ėshtė pronari i ri i Ducatit dhe zotėron gjithashtu kompanitė Audi, Volkswagen dhe ėshtė i apasionuar pas dy rrotave. Marka italiane e MotoGP kėshtu hyn nė familjet qė janė pjesė e elitės sė motorėve: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Mani, Scania. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2012, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.