Audi prezanton pasardhësin e Audi A8 (FOTO-LAJM

Audi prezanton paasardhësin e Audi A8. Bëhet fjalë për konceptin A9 i cili është dizajnuar duke përdorur stilet dizajnuese të veturës së tanishme të Audi, duke bërë kështu veturën tejet loksoze dhe sportive, të gatshme për të garuar me Porsche Panamera, Aston Martin Rapide dhe Lamborghini Estoque.

Dizajneri tha se krijimi i tij u inspirua nga dizajni i Santiago Calatrava i shfaqur në ndërtesat e tij në Qytetin e Arteve dhe të Shkencës që është në fshatin e Garcias në Valencia. /albeu.com/

Shtuar më 18/08/2014, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori