A janë të mira në parkim makinat me vetëdrejtim?
Pëlqej
Makina e re elektrike FF91 nga Faraday Future ka demonstruar se vetëparkimi nuk është gjithmonë perfekt, duke qëndruar në vend gjatë prezantimit të madh në CES 2017">2017.

Fatmirësisht parkimi i automatizuar po përmirësohet.

Makinat më të mira të 2017">2017 do ju thonë se kur një hapësirë është e mjaftueshme, do të vetëpozicionohen me saktësi dhe mund të bëjnë parkim paralel të përsosur vetë: drejtimi, marshet, gazi dhe frenat – nuk do keni nevojë të jeni brenda makinës, shkruan Horizont.al.

Megjithatë nëse doni mënyrën më të sigurtë të parkimit, provoni një garazhd robot që e lëviz një makinë si të jetë një pako.

Ka nisur të përdoret tashmë në The Palais Coburg Hotel, në Vienë. /albeu.com/

Shtuar më 05/05/2018, ora 16:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori