Vogëlushja pa duar fiton çmimin për shkrimin më të mirë (FOTO LAJM)

Një vajzë 7 vjeçare nga Chesapeake, SHBA, ka artritur që të fitojë një konkurs kombëtar për shkrimin më të mirë të dorës. E veccanta e vogëlushes Anaya Ellick, është se ajo është pa duar dhe ka arritur që të triumfojë në mesin e 50 fëmijëve të përzgjedhur nga shtete të ndryshme amerikane.

"Pak gjëra janë të parealizueshme për këtë vajzë. Ajo është një punëtore e madhe; ajo ëshë e vendosur dhe e pavarura", tha Tracy Cox, një përfaqësuese e shkollës ku 7-vjeçarja mëson.

Në vend të protezave, Anaya e mban stilolapsin me parakrahun e saj, duke e kontrolluar në mënyrë të shkëlqyer. /albeu.com/

Shtuar më 08/05/2016, ora 09:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori