Ujëvarat më të bukura në botë (FOTO LAJM)

Ujevara Barron Falls, Australi
Ujëvarat janë bukuri që vetë nëna natyrë ka krijuar. Të jesh një vizitor i këtyre ujëvarave është përvoja më e bukur që mund të shijojë gjithkush. Bukuria e tyre është e ndryshme në stinë të ndryshme, përmes fotove tregohet se sa me vlerë është ndryshimi i stinëve në bukurinë e ujëvarave.

Siç mund të përmendim dhe rastin e fotografit kanadez Paul Zizka që vendosi të fiksojë në kamera bukurinë e ujëvarave të Kanadasë gjatë stinës së dimrit. 35- vjeçari, së bashku me miqtë e tij eksploratorë, ngjiten nëpër këto ujëvara të ngrira, ku temperatuarat arrinin deri në -30 gradë, por ky është pasioni i tyre.

Fotot tregojnë se ujëvarët janë në mrekulli me vete. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2014, ora 13:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori