Turistët të dyshuarit kryesor për termetin në Malajzi (FOTO LAJM)

Një grup turistësh, të cilët ndodheshin në Malin e shenjtë Kinabalu, janë akuzuar si fajtorët kryesorë të tërmetit katastrofik që goditi Malajzinë të premten.

Autoritet malajziane akuzojnë turistët, të cilët janë fotografuar lakuriq në malin e shenjtë Kinabal, si fajtorët kryesorë të tërmetit me magnitudë 5.9 të shkallës Rihter, që vrau 16 vetë dhe të paktën dy janë të humbur.

Mësohet se turistët nga Kanadaja, Gjermania dhe Holanda, kanë pozuar lakuriq dhe kanë urinuar në malin e shtetit Sabah, i cili konsiderohet si një vend i shenjtë. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2015, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori