Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Thyhet rekordi botëror i qenushëve dalmatë, nëna lind 18 qenushë (FOTO LAJM)

Lindja e qenushëve">qenushëve të racës dalmatë nga Miley ka thyer rekordin botëror pasi ka sjellë në jetë 18 prej tyre për 13 orë.

Ky është një nga rastet e veçanta, pasi pronarja e qenit priste që të lindnin vetëm 3 qenushë.

Ndërkohë, menjëherë pas lindjes janë vaksinuar të gjithë dhe kanë qëndruar në qendrën veterinare të qytetit Victorian, ku stafi po kujdeset për to, transmeton oraneës.

Nuk dihet nëse qenushët do të jepen për adoptim, apo pronarja do ti mbajë në shtëpinë e saj derisa të rriten.
Shtuar më 05/07/2017, ora 09:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori