Skulptura të bëra me letër (FOTO-LAJM)

A duken se janë të pavërteta? A duken se janë thjesht skulptura të bëra në letër? Gjarpërinj, insekte, kuaj, peshq, e çfarë do lloj kanë qenë pjesë e krijiimtarisë së artistit dhe skulptorit Matthieu George.

Ky i fundit arrin të realizojë skulptura origami, frymëzimin për të cilat e ka marrë nga dizajnet e artistëve të tjerë.

Në fotot emësipërme shohim një punë të përsosut të Georger. Fotot ai i ka publikuar edhe në internet. /albeu.com/Shtuar më 10/09/2013, ora 11:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori