Mrekulli, shpëton nga rënia prej 487.68m lartësi (VIDEO)
Një pamje e tillë është e frikshme dhe e pamundur të mendosh se mund të dalësh i gjallë. Ian McIntosh, ishte duke u përpjekur për të siguruar ekuilibrin përderisa po bënte ski në vargmalet Neacola në Alaskë.

Për një moment dobësie ai humbi ekuilibrin duke rënë nga një lartësi prej 487.68m.

Sipas dëshmitarëve nuk kishte asnjë mundësi të parandalohej akti që tashmë rrezikonte jetën e Ian-it, përderisa edhe dëmtimet ishin të mundshme deri sa ai ra tërësisht poshtë malit me dëborë, por fatmirësisht ai i mbijetoi. /albeu.com/

Shtuar më 19/11/2015, ora 12:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori