Mister, liqeni zhduket brenda natës
Ndryshimet e shumta të temperaturës që kanë qenë të pranishme këto 25 vite kanë sjellë dhe ndryshime të shumta në lidhje me intensitetin e Tokës.

Si aktiviteti sizmik, po ashtu edhe ai i vullkaneve, kanë përjetuar një gjallërim të vërtetë. Gjithashtu ka pasur shumë raportime rreth hapjes misterioze të vrimave në vende të ndryshme të botës, të cilat kanë gëlltitur çdo gjë që është gjendur në ato momente mbi to. Në fakt, i tërë sistemi diellor është duke iu nënshtruar një transformimi të paprecedent

Liqeni Riesko ishte i njohur për ujërat e qeta dhe të kthjellëta. Ai gjendejPuerto Çakabuko, Patagonia, Kil. Themi “gjendej”, meqë ai u zhduk në mënyrë të mistershme, brenda natës. Askush nuk di se çka ka ndodhur me të vërtetë. Mungesa e çdo informate nga organet qeveritare vetëm sa e shton misterin dhe frikën. Athua, kush e përpiu tërë atë ujë?! /albeu.com/

Shtuar më 08/06/2016, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori