Ky është emri më i çuditshëm në botë (FOTO LAJM)

Emri është ai që na shenjon dhe na ndihmon për të daluuar nga të tjerët. Janë prindërit ato që përpiqen që të gjejnë një emër sa më të veccantë për fëmijët e tyre. Kemi dëgjuar emra nga më të ccuditshmit por me siguri asnjë nga ju nuk ka dëgjuar në lidhje me këtë emër. "KVIIIlyn", është emri të cilin e kanë zgjedhur prindërit për vajzën e tyre të vogël dhe është shumë i çuditshëm dhe i vështirë për t’u thënë.

Mavis, nëna e foshnjës ka folur me krenari për një gazetë duke thënë: “Unë gjithmonë e kam dashur emrin Kaitlyn, por të gjithë e urrenin si emër popullor që ishte”.

“Kështu, kur unë e kuptova se ajo ishte vajzë, burri im më ka sugjeruar që tre shkronjat ‘AIT ‘ të zëvendësohen me simbolin romak për numërin 8, dhe tani vajza jonë është me të vërtetë unike”, ka thënë ajo.

Defenitivisht çifti nuk duhet të shqetësohen për regjistrimin në shkollë, pasi askush nuk do të ketë të njejtin emër me vajzën e tyre. /albeu.com/

Shtuar më 16/06/2016, ora 14:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori