Kush kishte parë ndonjëherë korb që flet? (VIDEO)
Ne e dimë se një ndër shpendët që ka aftësinë e të folurit është papagalli, por përmes kësaj video ju do të shikoni se dhe korbi nuk ngelet pas.

Nga këto regjistrime ne do të shikojmë se si korbi di të thotë "hi", "hello" dhe të jetë një imitues i kollës së njeriut.

Ky lloj i korbit jeton në Afrikën lindore dhe atë jugore, dhe kryesisht janë të përqendruar afër vendbanimeve të njerëzve. Nëse nuk e keni ditur korbat janë njëri nga shpezët më inteligjente në botë. /albeu.com/

Shtuar më 24/11/2015, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori