Kafshët më të vogla në botë
Këtu është një renditje e kafshëve më të vogla në botë.
Çdo kafshë e renditur më poshtë është certifikuar nga rekordet botërore Guinness.

Peshku më i vogël në botë: 7.9 mm (0.3-inç) - i zbuluar në janar 2006

Kali më i vogël në botë: 43,18 cm (17 inç)

Macja më e vogël në botë: 15.5 cm e lartë dhe 49 cm e gjerë - zbuluar në vitin 2004

Bagëtia më e vogël në botë: 81 cm (31 inç)

Qeni më i vogël në botë: 12.4 cm (4.9-inç). /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2013, ora 16:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori