Ja kostumi anti-peshkaqen (FOTO-LAJM)

Prezantohen kostumet e banjës që mbrojnë serfistët nga peshkaqenët në Perth të Australisë. Të dizenjuar nga një grup shkencëtarësh kostumet mbjanë emrin Elude, mendohet se ato shpëtojnë jetë njerëzish.

Kostumi me nuanca blu është i padukshëm për peshkaqenët, ndërsa ai i zi imiton peshqit helmues dhe në këtë mënyrë peshkaqenët nuk afrohen tek ai që e ka veshur. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2013, ora 17:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori