Ja cili është vendi më i bukur në botë (FOTO LAJM)

Alpet e Zvicrës Ascher dhe shtëpia bukolike me restorantin në të është shpallur një ndër vendet më të bukur turistikë në botë.

Ky destinacion me shtëpinë që rri "varur" në një shkëmb të lartë 100 metra është zgjedhur si më i bukuri nga të gjitha vendet e bukura të botës. Konkurrenca ka qenë shumë e madhe: plazhemrekullueshme, qytete antike dhe vende tjera pitoreske kanë mbetur mbrapa Äscher-it magjepsës.

Pjesë e këtij konkursdi përzgjedhës kanë qenë 225 fotografë nga e gjithë bota. /albeu.com/

Shtuar më 01/11/2015, ora 14:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori