Ja çfarë është në gjendje që të bëje ky 15-vjeçar pa duar
Alexey Romanov është një adoleshent 15 vjeçar nga Rusia, i cili ka dëshmuar se ka aftësi mahnitëse dhe pse pa duar ai është në gjendje që të luajë në piano.

Adoleshenti nga Zelenodolks filloi të mësonte të luante instrumentin 2 vjet më parë, vetëm duke dëgjuar si notat duhet të tingëllonin.

Romanov praktikohej çdo ditë me ndihmën e miqve derisa u kthye në një mjeshtër. Alexey tha për rrjetin rus "ProKazan" se gjithmonë e ka pëlqyer muzikën dhe se sa më shumë dëgjonte aq më shumë donte të luantepiano. /albeu.com/


Shtuar më 05/02/2016, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori