Ja çdo të thotë të përqafohesh nga një elefant (FOTO LAJM)

Ky kamp i vendosur në luginat tropikale në brendësi të Chiang Mai shquhet për mikpritjen e elefentëve, të cilët i presin me përqafime turistët.

Pavarësisht se elefanti ka një forcë të madhe turistët duken të qeshur dhe të habitur nga mënyra se si këta elefantë janë aq miqësore me ta.

Ian Maclean nga Haëaii, ShBA, ishte për vizitë në kampin “Maesa Elephant” pranë Chan Mai, Tailandë kur ai u befasua nga ky moment i pabesueshëm. Ky është një kamp i cili është ndërtuar si një mënyrë solidarizimi për të shpëtuar elefantët në Tailandë. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2015, ora 16:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori