I prenë me sharrë, fshatarët e uritur hanë gjarpërinjtë gjigantë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Dy pitonë gjigant u vranë nga disa fshatarë të uritur në ishullin malajzian Borneo, të cilët i coptuan dhe hëngrën mishin e tyre.

Vendasit i gjetën gjarpërinjtë brenda një peme ndërsa kishin dalë për gjueti dhe dëgjuan zhurma që vinin aty afër.

Gjarpërinjtë ishin aq të mëdhenj sa morën një kamion për t'i larguar nga aty dhe cuar në shtëpi, përcjell albeu.com

Sipas zakonit banorët i poqën pitonët në skarë me perime pastaj i shoqëruan me oriz.

Tinsung Ujang u gëzua pa masë pasi gjeti pitonët dhe tha se fshatarët në qytetin Bintulu pranë lumit Kelaëit do të hanin mish për ditë. /albeu.com/

Shtuar më 12/02/2018, ora 13:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori