I ati e ngacmon për origjinën, vogëlushi këmbëngul: Jam shqiptar (VIDEO)
Një video shumë emocionuese për shqipëtarët po qarkullon në internet sesi një vogëlush i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran dhe këmbëngul se është shqiptar.

"Unë jam shqiptar, por kam lindur në Zvicër", shprehet i vogli.

"Po ti qenke zviceran atëherë", i thotë i ati. "Jo", ia kthen vogëlushi me bindje.

"Kur lind dikush në Kosovë është shqiptar/kosovar", i thotë i ati.

"Jo, jam shqiptar", vazhdon vogëlushi dhe shprehet se do më shumë Kosovën sesa Zvicrën duke bërë edhe shqiponjën.
Shtuar më 11/07/2019, ora 17:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori