Gazetarja kineze pushton internetin, shihni reagimin epik në konferencë (VIDEO)
Reagimi i një gazetareje kineze në një konferencë për media, ka marrë gjithë vëmendjen e mediave botërore.

Incidenti ndodhi gjatë transmetimit direkt të konferencës për media, të Kongresit Kombëtar Popullor, ndërsa zyrtarët e lartë kinezë pranuan pyetjet e gazetarëve të mediave.

Liang Xiangyi, gazetare e televizionit Yicai, u habit me pyetjen e gjatë dhe absurde të koleges rreth aseteve shtetërore kineze, ndërsa ndyshoi disa herë shprehjen e fytyrës dhe bënte një shikim të habitshëm.

I transmetuar në televizione të ndryshme në gjithë botën, incidenti u pa nga miliona njerëz, e madje u shndërrua edhe në GIF, por në Kinë shumica e videove parodike tashmë janë tërhequr.


Shtuar më 16/03/2018, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori