Fshati ku për 81 ditë po bie shi
Banorët në një fshat të Uellsit janë mërzitur nga reshjet e shumta të shiut dhe po luten për një ditë të thatë, pas 81 ditësh me reshje të pandërprera.

Që nga 26 tetori njerëzit që jetojnë në Eglëysërë, Pembrokeshire, kanë përjetuar reshje çdo ditë. Gjatë kësaj periudhe temperaturat janë ulur, por ajo që ka shkaktuar edhe më shumë probleme për fermerët është se janë detyruar t'i mbajnë bagëtitë e tyre në mjedisembyllura.

Fermeri dhe këshilltari bashkiak lokal John Davies, 52 vjeç, e përshkroi shiun si me përmasa biblike. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2016, ora 10:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori