Fotot e tokës nga hapësira (FOTO LAJM)

Astronautët e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës kanë arritur që të realizojnë disa foto të një perspektivë unike të Tokës dhe ngjarjeve që ndodhën gjatë vitit 2015.

Imazheve mahnitëse të Tokës janë bërë nga shtëpia e tyre në orbitë mbi Tokë, dhe janë imazhe të bëra nga Rruga e Qumështit, dhe ngjyrave të veriu që shfaqe mbi tokë.

Stacioni Ndërkombëtar 'Space' rrotullohet 16 herë çdo 24 orë në një lartësi prej më shumë se 200 milje mbi sipërfaqen. /albeu.com/

Shtuar më 04/01/2016, ora 12:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori