Festivalet më të bukur në botë (FOTO LAJM)

Burning Man festival ne Nevada
Aktivitete të shumta kulturore realizohen çdo vit në shumë vende të botës. Mbresa dhe veçantitë që të lënë këto festivale janë të shumta, në një moment apo në një tjetër ka dhe nga ato festivale të cilët janë të çuditshëm në llojin e tyre.

Bota është e pasur me organizimin e këtyre eventeve, e rëndësishme është që ju të shëtisni dhe të njiheni me detaje të gjithë këto festa të rëndësishme që ndodhin në shumë vende të ndryshme.

Në foto jepen disa nga festivalet dhe ngjarjet më të bukura artistike të ndodhura në botë. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2015, ora 15:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori