E rrallë, lind qengji me 5 këmbë (VIDEO)
Një fenomen i rrallë ka ndodhur në një fermë në Uells, ku ka lindur dhe një qengj me pesë këmbë. Veçoria e rrallë e tij bëri që pronarët të mos e shesin por ta nmbajnë dhe ta ushqejnë vetë në fermën e tyre.

Pronarët e fermës kanë treguar se kur e kanë parë në fillim nuk prisnin që ky qengj të mbijetonte dhe se më pas arto vendosën që këtë specie të veçantë ta mbanin vetë në fermën e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2015, ora 12:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori