Breshka me këmbë prej rrote (VIDEO)
Pronarët e një breshke 100-vjeçare kanë gjetur një zgjidhje të çuduithsme për breshkën e tyre, pasi mi i hëngri këmbët e përparme. Ato kanë bërë të mundur vendosjen e dy rrotave në vend të këmbëve duke bërë të mundur që ajo të lëvizë lirisht tashmë me ndihmën e tyre.

56-vjeçarja Jude Ryder thotë: "Duket sikur i kemi vënë motor. Ecën dy herë më shpejt tani. Me këmbët e pasme shtyhet dhe duket më e lumtur tani që ka rrota". Kjo ishte një ide që i lindi djalit të saj Dale Sinclair-Jones, i cili është një inxhinier mekanik, i cili bëri të mundur që dhe breshkës ti mundonte lëvizjen lirshëm.

"Breshka ime është ende e re ajo ka edhe 50 vite jetë, pasi dhe ajo që i mungonte tashmë i është vendosur." /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2015, ora 11:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori