"A Rainy Day in New York", komedia përfekte për këtë mbrëmje
Filmi u referohet censuruesve të rinj që duan të vendosin regjisorin, dy herë të shfarosur nga akuzat e ngacmimit të vajzës së tij Dylan, në valën e “#MeToo” në të cilën Ronan Farrow dhe Mamma shfletojnë në mënyrë të pamatur.

Në këtë film interpretojnë Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna dhe Liev Schreiber. Filmi ndjek frymëzimet romantike të një studenti të ri kolegji (Chalamet) në një pushim fundjave në NYC, qyteti i tij i lindjes, i cili përpiqet të lidhet më tej me të dashurën e tij të kolegjit (Fanning).

Gatsby Welles është një student në Kolegjin Yardley dhe djali i prindërve të pasur të Nju Jork. Yardley nuk ka ndonjë ndjesi të veçantë për të. Ai është atje vetëm sepse e do të dashurën e tij Ashleigh, një studente mjaft e pasur dhe disi naive. Ashleigh udhëton për në Nju Jork për të intervistuar një kineast të njohur për letrën e kolegjit dhe Gatsby shkon me të për t’i treguar Manhattanin.

Në këtë fabulë njujorkeze, studentja (Elle Fanning, shumë rrezatuese me pulovrat e saj pastel), e cila duhet të intervistojë një regjisor (Liev Schreiber, shumë i lezetshëm me syze), bie në dashuri me të. Prandaj, në kuadër të gjuetisë së pretenduar të shtrigave vitin e kaluar, filmi duket si një: “Woody u përgjigjet akuzave!”, apo: “Woody i rreh të gjithë!”. Dhe mbase është e vërtetë, mbase jo.

Sepse Ashleigh, ky është emri i vajzës, por më pas hyn një djalë tjetër në skenë (i ri: Diego Luna), dhe aty është gjithmonë i dashuri Gatsby (Timothée Chalamet, i cili trajnon një urë të lirshme), që e shoqëroi atë në qytet për ta rizbuluar atë. Shumë shpejt bëhet e qartë se bëhet fjalë për një raund sentimental, jo një tubim.
Shtuar më 25/12/2019, ora 16:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori