Rihapet linja e trageteve Vlorė-Brindisi
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sot ka rifilluar punė linja e trageteve Vlorė- Brindizi e cila ka qenė e bllokuar prej afro dy javėsh. Sot nė mėngjes ėshtė afruar drejt portit tė Vlorės trageti i parė i kėsaj linje „Red Star“ ndėrkohė qė pritet edhe mbėrritja e tragetit tjetėr „Jonian Spirit“.

Dy tragetet gjatė gjithė kesaj periudhe u angazhuan nė transportin e shtetasve tė huaj qė evakuoheshin nga Libia. Pėr herė tė fundit tragetet ishin parė nė njė prej porteve tė Maltės.

Qytetarė tė huaj qė silleshin me avion nga Libia drejt Maltės transportoheshin mė pas me rrugė detare nė vende tė tjera. Nė kėtė destinacion ishin pėrfshirė dhe dy tragetet qė kryenin linjėn Vlorė-Brindizi duke paralizuar plotesisht qarkullimin mes dy vendeve pėrmes Portit tė Vlorės. /albeu.com/Shtuar më 12/03/2011, ora 10:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.